5:20 pm - Çarşamba Şubat 22, 2017

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

 

Ücretsiz bayilik veren firmalar

Ücretsiz bayilik veren firmalar

Ücretsiz bayilik veren firmalar

Bayılık verilirken istenilen teminatlar belirli bütçesi olan girişimciler için bazen büyük bir proplem olabilir. Zaten küçük bütçelerle çalışma yapmak zorunda olan özellikle genç girişimciler, teminatla birlikte bazı yatırımları eksik bırakabilirler. İşte tam bu sırada ücretsiz bayilik verenler oldukça önemlidir.

Karlılığın girişimcilikte esas olduğu aşikardır. Karlılığı yüksek ürünlerin ya da hizmetlerin araştırılması ve kabul görmesi olağan. Ürün ya da hizmet üreten firmalar karlılığı nasıl ve neye göre belirlemeli. Karlılık en basit manada maliyet ile satış fiyatı arasındaki farktır. Fakat bu kadar basit olan karı etkileyen onlarca etmen bulunmaktadır. Sabit maliyetler değişken maliyetlerden farklı olarak etkileyen faktörlerden bahsetmek gerekirse, ürünün ya da hizmetin piyasadaki kabul edilmesi ve varsa rakiplerle ilişkisi.

Bir ürünün seçilmesinde yani bayilik alınması sürecinde ürünün ya da hizmetin gidebilirliği yani pazarlanabilirliğinin dikkate alınması elzemdir. Eğer ürün veya hizmet bir çok marka halinde varsa o zamanda farkındalık oluşturmak gerekebilir. Burada pazarlama bir adım öne çıkmaktadır.

Pazarlama stratejisi geliştirmek gerekecektir. İşte maliyet artırıcı bir unsur. Bayilik alınırken teminat istemeyen firmaların seçilmesinde buraya dikkat edilmesi gerekecektir. Yani teminat ya da başka masraflara verilecek bütçeyi piyasaya girmek için kullanmak en iyisi olabilir. Daha hızlı pazarlanmak demek daha fazla kabullene bilmek demektir. Tabi sonuçta daha çabuk para kazanç demektir.

Ücretsiz Bayilik veren firmalar, girişimcilerle girdikleri anlaşmalarda ürünlerin pazarlanması aşamasında talep etmedikleri teminatların ürünlere aktarılmasını isteyebilirler.  Eğer bir firma insanların büyük ölçüde sorunlarını çözen ürünleri üretiyor ya da pazarlıyor ise hiç şüphesiz bu firmanın bayisi olmak önemlidir. Bayilik veren firmaların önemi tabii ki bu kadarda değildir. Bu firmanın vizyonu, misyonu  müşterilere bakış açısı gibi unsurlarda oldukça önemlidir. Bayilik verenler olarak değerlendirilen firmalar ürünlerinin her zaman arkasında durması gerekir. Firmalar kendi ürünlerini pazarlama konusunda planlı hareket etmesi gerekir. Bayilik sisteminde bu planlama yapılırken bayileri dikkate almak gerekir.

Reklam harcamaları ürünlerin pazarlanması açısından oldukça önemli. Ücretsiz bayilik verenler olarak üretici ya da hizmet üreten, teminat alacağına reklam harcamaları yapılmasını sağlayabilir. Firmalar Bayilik sistemini oluştururken ürünlerinin ne olduğunu, hangi pazarlama araçları ile pazarlanabilirliklerini, nerelerde satılması gerekeceği konusunda inceleme yapmak durumundadırlar. Burada ücretsiz bayilik veren firmalar oldukça avantajlı olabilir. Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar herhangi bir teminat istememektedirler böylece girişimci teminata vereceği parayı ürünün pazarlamasına yatırabilir.

Doliche bayilik sisteminde herhangi bir teminat alma sözkonusu değildir. Teminat yerine girişimci belli bir miktarda ürün alınması istenilmektedir. Türkiyenin her şehiri için ayrı ayrı olan bayilik alım miktarı bayilik istenilen şehirin nufüs ve ekonomik potansiyeline göre belirlenmektedir.

Doliche çorapları ile çok kazanın  kendi patronunuz olun.

Bir önceki yazımızda ek iş yapmak istiyorum hakkındadır.

Filed in: Bayilik Veren Firmalar

One Response to “Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar”

  1. RAMAZAN KIRAN
    20 Aralık 2013 at 20:37 #

    Erzincan merkezde çalışmak istiyorum

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.